Skip to main content


Пн - Пт: 9:00 - 19:00;
Сб: 10:00 - 16:00 (без відвантажень);
Нд: вихідний.

м. Київ, пр. Соборності, 2/1
ТЦ "Дарниця"
Метод виробництва металочерепиці Метод виробництва металочерепиці

Метод виробництва металочерепиці

Металочерепиця є листовим покрівельним матеріалом, який виготовляється з рулонів покрівельної листової сталі м'яких марок. Листам надають форму вже з пофарбованого металу методом холодного прокату і штампування на безперервних лініях виробництва. Виробнича лінія має довжину близько тридцяти метрів, що дозволяє формувати метал поступово і отримувати на виході ідеальну якість. Хвилеподібність листу надають валки, які починають вичавлювати хвилі з центру листа і до кінця лінії створюються крайні вигини. В кінці лінії встановлений прес, який створює каскадність (сходинки) на поверхні методом штампування. Завершальним етапом йде відрізання листа потрібної довжини за допомогою гільйотини особливої ​​форми, здатної відрізувати сформований метал без створення деформацій.

Для захисту металу від корозії, його покривають цинковим шаром, який, в свою чергу, захищений полімерним покриттям. Такий метал забезпечує тривалий термін служби і низьку вартість.

Хочемо звернути увагу, що цинкування і нанесення полімерного покриття на рулони тонколистової сталі відбувається до виробництва металочерепиці.

Вищеописаний метод виробництва металочерепиці висуває особливі вимоги до цинкового шару і полімерному покриття. При вигині листа в процесі виробництва на покритті не повинно з'являтися тріщин і воно не повинно відшаровуватися. Теж саме стосується і цинкового шару.

За будівельним нормативним документам, для забезпечення достатнього захисту металу від корозії, цинку повинно бути мінімум 110 грам на метр квадратний (в сумі обох сторін). При цьому максимальний шар не повинен перевищувати 275 грам. Якщо цинку буде більше, то при вигині металу не вийде досягти рівного і плавного ребра, так як цинк буде перешкоджати цьому, і створювати нерівності на вигинах.

Полімерне покриття повинне мати здатність до розтягування, залишаючись при цьому неушкодженим. Для полімерного покриття найчастіше використовують Polyester. Він здатний витримувати вигин основи радіусом від двох товщин металу, чого цілком достатньо для виробництва металочерепиці товщиною 0,5 мм. Але будь-який полімер чутливий до температури навколишнього середовища і його фізичні властивості значно погіршуються при її зниженні. Даний факт має значення під час виробництва металочерепиці в зимовий час з сировини, яка зберігалася в неопалюваних приміщеннях, або зовсім, на вулиці, що трапляється досить часто.

Такий метод зберігання сировини допомагає знизити собівартість продукції, але при цьому значно погіршується її якість, так як при згинанні холодного металу полімер може відшаруватися або розтріскуватись. Це призведе до відлущення захисного шару і передчасної корозії металочерепиці з утворенням наскрізних отворів. Тому слід вибирати таких виробників, які дбають про умові зберігання сировини і слідкують за станом свого обладнання.


14 лютого 2020

Товари з нашого каталогу