Skip to main content


Пн - Пт: 9:00 - 19:00;
Сб: 10:00 - 16:00 (без відвантажень);
Нд: вихідний.

м. Київ, пр. Соборності, 2/1
ТЦ "Дарниця"

Плоска покрівля і гідроізоляція

Рулонні і бітумні матеріали
Сортування:
Товарів:
Виробник: ТехноНіколь
Стеклоізол ХКП 3,5 Ціна по запиту
Код: 525
(4)
Виробник: Акваізол
Євроруберойд Акваізол Ціна: від 1 203,60 / рул.
120,36 / м²
Виробник: ТехноНіколь
Стеклоізол ХПП 2,5 Ціна по запиту
Код: 526
(2)
Виробник: Світондейл
Бікроеласт ЭКП 4,0 Ціна: від 1 513,36 / рул.
151,34 / м²
Виробник: Світондейл
Бікроеласт ЭПП 2,5 Ціна: від 1 859,57 / рул.
123,97 / м²
Виробник: Світондейл
Біполь ЭКП 4,0 сланець сірий Ціна: від 1 832,36 / рул.
183,24 / м²
Виробник: Світондейл
Біполь ЭПП 3,0 Ціна: від 2 418,96 / рул.
161,26 / м²
Виробник: Світондейл
Уніфлекс ЭКП 5,3 сланець сірий Ціна: від 2 514,20 / рул.
251,42 / м²
Виробник: Світондейл
Уніфлекс ЭПП 4,1 Ціна: від 2 192,18 / рул.
219,22 / м²
Виробник: Світондейл
Техноеласт ЭКП 5,0 сланець сірий Ціна: від 2 902,75 / рул.
290,28 / м²
Виробник: Світондейл
Техноеласт ЕПП 4,95 Ціна: від 2 812,04 / рул.
281,20 / м²
Виробник: Світондейл
Бікроеласт ХКП 4,0 сланець сірий Ціна: від 1 277,51 / рул.
127,75 / м²
Виробник: Світондейл
Бікроеласт ХПП 2,5 Ціна: від 1 560,98 / рул.
104,07 / м²
Виробник: Flag S.p.A.
ПВХ мембрана Flagon SR Ціна: від 19 441,70 / рул.
370,32 / м²
Код: 1704
(4)
Для влаштування плоских покрівель великою площею.
Виробник: Interplast Kunststoffe GmbH
Шиповидна геомембрана Ізоліт Cottage Ціна: від 1 102,42 / рул.
55,12 / м²
Код: 1753
(2)
Профільована захисно-дренажна мембрана.
Виробник: DuPont
Геотекстиль Typar SF Ціна: від 213,90 / м.п.
41,13 / м²
Код: 1756
Неткане термоскріплене волокно. Розділовий шар.
Виробник: Eurosystem Polska Sp. z. o. o.
Битумна стрічка Plastter
597,54
Ціна: від 537,79 / рул.
Код: 1757
(6)
Алюмінієва основа. Для ремонту і герметизації швів.
Виробник: Protan AS
ПВХ мембрана Protan SE 1,2 2х20 сіра Ціна: 16 416,00 / рул.
410,40 / м²
Виробник: Protan AS
ПВХ мембрана Protan SE 1,5 2х20 сіра Ціна: 16 608,00 / рул.
415,20 / м²
Виробник: Interplast Kunststoffe GmbH
Шиповидна геомембрана Ізоліт Profi 0.5 Ціна: від 1 327,58 / рул.
66,38 / м²
Код: 6072
Профільована захисно-дренажна мембрана.

  • Основною відмінністю плоскої покрівлі від скатної є невеликий ухил її скатів. Мінімально допустимий кут разуклонкой повинен становити 3°. Тобто, в будь-якому випадку навіть на плоскій покрівлі ухил повинен бути. Його організовують для швидкого та ефективного відводу води з даху. Вода відводиться як через зовнішню, так і через внутрішню воронку водостоку. Зовнішня це та, яка знаходиться навколо будівлі, внутрішня збирає воду в ендовах (внутрішніх кутах даху).

    Стандартний пиріг плоскої покрівлі на житловому приміщенні може виглядати наступним чином:

    1. верхній шар гідроізоляції (з посипанням);
    2. нижній шар гідроізоляції;
    3. бітумний праймер;
    4. разуклонка з армованої цементно-піщаної стяжки;
    5. утеплювач (верхній шар);
    6. утеплювач (нижній шар);
    7. пароізоляція;
    8. перекриття.

    Дана система покрівельного пирога може бути модифікована і це не є єдиним рішенням по виконанню плоскої покрівлі.

    Основою може служити не тільки монолітне перекриття. Це можуть бути плити перекриття або несучий профнастил.

    Пароізоляція може служити як пароізоляційна плівка (паробар'єр), так і бітумні рулонні матеріали, представлені в даному розділі (вони більш переважніші). Але слід розуміти, що при утепленій покрівлі, незалежно від типу утеплювача, парізоляцію під утеплювач слід укладати в будь-якому випадку. В іншому випадку, в товщі утеплювача буде збиратися конденсат, і викликати потьоки води зі стелі в холодну пору року.

    У якості утеплювача можуть застосовуватися матеріали з високою щільністю і малим коефіцієнтом деформації (стиснення) при навантаженні. Тобто, м'які утеплювачі, які в основному застосовуються в скатній покрівлі, для плоскої покрівлі використовувати не можна. На сьогоднішній день найпоширенішим матеріалом для утеплення плоскої покрівлі є базальтова вата високої щільності - 100 кг/м3 і більше. Її зручно монтувати, вона має хороші теплоізоляційні властивості і, найголовніше, вона абсолютно негорюча (група горючості НГ). У деяких випадках допускається використання екструдованого пінополістиролу за умови, що він лежить на бетонному перекритті. Якщо в якості підстави даху лежить профнастил, то нижній шар утеплювача повинен бути з негорючого матеріалу (напр. базальтова вата). Сам пінополістирол повинен відповідати групі горючості Г1 (слабогорючий, самозатухаючий). Робиться це для здешевлення покрівельного пирога, так як екструдований пінополістирол дешевше базальтового утеплювача високої щільності.

    Разуклонку для відводу води на плоскій поверхні даху найкраще робити з керамзитобетону. Це відносно легкий і теплий матеріал. Його можна розташувати як під, так і над шаром утеплювача. При розташуванні утеплювача під разуклонкой слід врахувати його характеристики на стиск. Кут нахилу поверхні повинен бути не менше 3°. Це дозволить швидко відводити воду з даху, не даючи їй можливості замерзнути в зимовий період і привести до пошкоджень верхнього гідроізоляційного шару (що, у свою чергу, вплине на цілісність всього покрівельного пирога).

    Наплавляти руберойд найзручніше на гладку рівну тверду поверхню. Ідеальним рішенням буде цементно-піщана стяжка. Вона повинна бути обов'язково з армуванням. Неармована стяжка на утеплювачі рано чи пізно потріскається, через що з великою ймовірністю порушиться цілісність наплавляемого гідроізоляційного килима. Допускається так само використання азбестового гладкого шиферу, покладеного в два шари з розбігом швів і закріплених між собою.

    Як правило, гідроізоляційний килим складається з двох шарів «євроруберойду» (єврорубероїдом прийнято називати рулонні бітумні або бітумно-полімерні наплавлення). Два шари використовують для надійності гідроізоляції. Досягається вона способом особливого позиціонування смуг євроруберойду. Його укладають так, що верхній шар перекриває шов підкладкового (нижнього) шару, зводячи тим самим до мінімуму можливість затікання води через неякісно прогрітий, негерметичний шов нижнього шару.

    Перед наплавленням нижнього шару руберойду на цементно-піщану стяжку, поверхню розкривають бітумним праймером (витрата близько 300 г/м 2). Його завдання зв'язати пил, цементне молочко і дрібні частинки на поверхні для гарної адгезії бітуму зі стяжкою.

    Нижній шар наплавляемого євроруберойду з двох сторін покритий легкосплавляемой плівкою, роль якої запобігти склеювання матеріалу в рулоні. Верхній шар з нижньої сторони покритою плівкою, а з верху дрібнозернистим посипанням. Її роль захищати бітумний матеріал від дії ультрафіолетових променів. Без посипання термін служби євроруберойду під сонцем на порядок скорочується. По цьому, не допускається використання підкладки в якості верхнього. Верхній шар завжди повинен бути із захисною посипкою.

  • еврорубероид Євроруберойд - це бітумний або бітумно-полімерний рулонний наплавляючий матеріал. Основна відмінність євроруберойду від звичайного руберойду - це негниюча основа і можливість наплавлення газовим пальником, не вдаючись до використання гарячого бітуму.

    У руберойді основою служить картон, просочений бітумом. Такий спосіб обробки, звичайно ж, додає паперу вологостійкості але, тим не менш, не змінює його властивостей і не запобігає процесу гниття. Тому, руберойд вельми недовговічний матеріал і дахи, влаштовані з його застосуванням, підлягають регулярному ремонту кожні 2-3 роки, а то й щороку.

    Другою відмінністю матеріалів є спосіб їх укладання. Раніше, для того що б зробити нову покрівлю, потрібно було класти 3-5 шарів руберойду, перемазаних гарячим бітумом між собою в якості клейового шару. Євроруберойд, маючи більш міцну основу, укладається всього в два шари, і при цьому немає необхідності організовувати підігрів бітуму на даху в бочках над вогнищами. За допомогою газового паяльника підігрівається його фундамент, і шляхом поступового розкочування рулону, матеріал наплавляється на поверхню.

    Виготовляється євроруберойд шляхом нанесення на не гниючу основу, просочену бітумним складом, з обох сторін бітумне або бітумно-полімерне в’яжуче в певній кількості. Далі на поверхню може бути нанесена легкоплавка плівка або дрібнозерниста посипка. Залежить це від області застосування матеріалу.

    структура євроруберойду

    Плівка служить для запобігання склеювання матеріалу в рулоні. Дрібнозернисте посипання служить захистом бітуму від ультрафіолетових сонячних променів.

    Перед тим, як використовувати бітум для виробництва матеріалу, його заздалегідь готують. Сирий бітум не придатний для виробництва через плинність вже при температурі в 40 °С. Для додання бітуму потрібної теплостійкості, його або штучно старять методом окислення, отримуючи окислений бітум, або додають спеціальні добавки (модифікатори) для отримання необхідних характеристик, отримуючи модифікований бітум.

    В якості модифікатора для покрівельних матеріалів використовують два види:

    • СБС – стирол-бутадієн-стирол (штучний каучук);
    • АПП – атактичний поліпропілен (схожий на пластик).

    Переваги СБС-нього модифікатора в еластичності. Він надає бетону гумову властивість. АПП-шний модифікатор має велику теплостійкість. Виходячи з цього, в залежності від призначення матеріалів, для жаркого клімату використовують АПП, для холодного СБС.

    Від кількості доданого модифікатора безпосередньо залежить і якість кінцевого продукту. Чим його більше, тим більш екстремальні температури можуть переноситься матеріалом. Але модифікатор це недешева добавка, з цього, його кількість дуже сильно впливає на ціну кінцевого продукту.

    В якості основи застосовують три види матеріалів:

    • стеклохолст;
    • склотканина;
    • поліестер.

    Всі три основи абсолютно вологостійкі і негниючі, але мають різні характеристики міцності.

    Склополотно - найслабша основа і легко може бути порвана руками. Матеріали на такій основі не рекомендується до застосування для облаштування нової покрівлі в зв'язку з можливими переміщеннями покрівельного підстави, які неминуче призведуть до розривів (тріщинах) матеріалу. Його можна використовувати як ремонту старих, будівель, на даху яких лежить вже багато шарів руберойду і завдання стоїть лише у створенні верхнього водонепроникного шару.

    Склотканина - сама міцна з основ. Вона витримує колосальні навантаження на розрив, але її мінус в тому, що вона абсолютно не має коефіцієнта подовження. Якою би міцною була основа, якщо під нею буде підстава з великим коефіцієнтом лінійного розширення при зміні температури, матеріал все одно порветься.

    Поліестер - найвдаліший матеріал для основи євроруберойду. Він негніющая, досить міцний і має можливість розтягуватися. А при нанесенні на нього армування, розривні характеристики близько підходять до показників склотканини. Таким чином, ця основа може з успіхом застосовуватися в більшості випадків.

    Як правило, гідроізоляційний килим, як плоскої покрівлі так і фундаменту, влаштовується в два шари з перехлестом швів для більшої надійності покриття. У зв'язку з цим існує таке поняття як верхній та нижній шар. На покрівлі верхній шар руберойду повинен бути захищений від прямого впливу сонячних променів які, через наявність ультрафіолету, руйнують бітум. В якості захисту, на зовнішню сторону верхнього шару руберойду наносять посипання з мілко подрібненого сланцю або азбогаля (грануляту). На деяких продуктах (Техноеласт декор) може використовуватися захисно-декоративна посипка з пофарбованого базальту.

    Нижня сторона матеріалу може бути покрита як захисною легкоплавкою плівкою, так і дрібнозернистим піском для запобігання склеювання матеріалу в рулоні. В основному це плівка. Вона може бути як прозора, так і з нанесеним зображенням (якийсь візерунок або логотип компанії-виробника). Зображення з нижньої (наплавляється) сторони служить як індикатор правильного розігріву матеріалу для наплавлення. Коли зображення починає «плисти» - матеріал досить розігрітий. Дрібнозернистий пісок використовують для матеріалів, які кріпляться до основи механічним або без огневим способом (закріплюються спеціальним кріпленням або укладаються на мастику).

    Зберігати євроруберойд необхідно в місцях, захищеному від прямих сонячних променів (під навісом, або в складському приміщенні). Рулони не повинні лежати, в іншому випадку вони придбають еліпсну форму що сильно ускладнить якісний монтаж матеріалу через неможливість рівномірно його розгортати по поверхні. В ідеалі, зберігати рулонні матеріали потрібно в стоячому положенні на піддонах. Саме в такій упаковці їх випускають виробники. Так рулони залишатимуться круглими і не будуть склеюватися між собою.

  • При виборі утеплювача для утеплення плоскої покрівлі особливу увагу слід приділяти такому параметру теплоізоляції, як міцність на стиск при 10% деформації, кПа. Він показує, яке зусилля необхідно докласти на 1 м 2 утеплювача для того, що б його товщина зменшилася на 10%. Тобто, на скільки жорсткий утеплювач і які навантаження він може виносити зберігаючи свою товщину.

    Другим, важливим чинником є пожежобезпечність. Матеріал повинен бути або абсолютно негорючим (клас вогнестійкості НГ) або слабогорючим, поширює полум'я (Г1). Якщо теплоізоляційний матеріал слабогорючий, то він обов'язково повинен бути захищений з боку приміщення негорючим ізолятором. Це може бути або залізобетонне перекриття або шар негорючого утеплювача.

    Найзручнішим і сучасним матеріалом є базальтова вата. Вона відносно легка, її виготовляють різної щільності (жорсткості), у тому числі і для використання в навантажувальних конструкціях. Щільність вона має від 100 кг/м3і вище (до 220). Якщо на утеплювач зверху планується влаштування стяжки, то щільності в 100 кг/м3 буде достатньо в більшості випадків. Якщо планується робити покрівельний килим безпосередньо на утеплювач, то, як мінімум, верхній його шар повинен мати щільність 180 кг/м3і вище. Робиться це для розподілу навантаження від верхнього, більш жорсткого шару на нижній, більш м'який, який гірше тримає точкові навантаження (наприклад від ноги людини в момент монтажу покрівлі). У разі відсутності стяжки по утеплювачу в покрівельному пирозі, нижній шар руберойду кріпиться механічно до основи через утеплювач спеціальним кріпленням (GOK), а верхній шар наплавляється звичайним способом. У такій системі нижній шар євроруберойду слід використовувати на склотканиній основі.

    Для економії коштів плоска покрівля може бути утеплена екструдованим пінополістиролом з групою горючості Г1. Виготовляється він з тих же полістирольних кульок що і пінопласт, тільки іншим способом. У підсумку виходить теплий, легкий і дуже твердий матеріал, (його використовують навіть для утеплення грунту під залізничним полотном). Але з екструзією слід подбати про додаткову пожаробезпечність. Ідеальним варіантом буде укладання утеплювача на бетонну основу, а зверху зробити армовану цементно-піщану стяжку.

    У будь-якій системі утеплення покрівлі необхідно робити пароізоляцію. Ідеальним варіантом буде бітумна пароізоляція з рулонних матеріалів зі сплавленими за допомогою газового пальника перехлестами полотнищ. Другий, більш дешевий спосіб - покрівельні плівки підвищеної щільності. В принципі, щільність плівки на працездатність матеріалу не впливає, але тонкі плівки легко рвуться при монтажі й існує велика вірогідність пошкодження їх цілісності покрівельної бригади в момент монтажу. Слід розуміти, що не проклеєні смуги пароізоляційного матеріалу, поряд з дрібними пошкодженнями роблять пароізоляційний шар неефективним і така пароізоляція не може виконувати паробар'єрні функції. А без цього ніяк.

    При попаданні теплого повітря з приміщення в підпокрівельний простір з більш низькою температурою відбувається конденсація і накопичення в ньому вологи. Потім, з часом ця накопичена волога починає повертатися знову в приміщення, залишаючи мокрі патьоки на стінах і руйнуючи ремонт приміщення. Ось чому так важливо якісно робити пароізоляцію в утеплених дахах опалювальних приміщень.

  • Правильне наплавлення євроруберойду і

    встановлення плоскої покрівлі (відео)

    Для замовника. Звичайно ж ви будете наймати бригаду покрівельних робітників, які будуть бити себе в груди про те, що вони найкращі, все знають і зробили на своєму віку десятки тисяч квадратних метрів покрівлі. На жаль, на практиці дуже багато "досвідчених" бригад покрівельників допускають грубі помилки і відхиляються від технологічних карт по роботах, що призводить до плачевних результатів при експлуатації покрівлі.

    Буде зовсім не зайвим для Вас переглянути ці короткі 12 роликів, зрозуміти суть процесу і мати можливість контролю якості виконаних робіт на вашому об'єкті. Адже ніхто не зробить цю роботу з великим ентузіазмом, ніж людина безпосередньо зацікавлена в якості та довговічності покрівлі.

    При організації плоскої покрівлі дуже велику важливість має технологія роботи. Від правильності виконання вузлів покрівлі безпосередньо залежатиме термін її служби, незалежно від ціни і якості використовуваних матеріалів. Компанія ТехноНіколь підготувала прекрасну серію відео з коротким та чітким описом всіх основних аспектів по влаштуванню плоских покрівель з наочними прикладами.

    1. Введення

    2. Монтаж покрівлі

    3. Вимоги до основи

    4. Укладання шарів євроруберойду

    5.Виконування складні вузлів покрівлі

    6. Проведення примикань до вертикальних поверхонь

    7.Устройство примикань до труб

    8. Воронки внутрішнього водостоку

    9. Контроль якості виконаних робіт

    10. Типові дефекти і способи їх усунення

    11. Зберігання та транспортування

    12. Довговічність покрівлі

    Якщо у вас залишилися запитання або вам необхідно розгорнуте керівництво по влаштуванню і проектування плоских покрівель , ви можете завантажити його в pdf-форматі .

    Керівництво з проектування і влаштування покрівель з бітумно-полімерних матеріалів

    Розроблено:

    провідний технічний фахівець
    ООО "ТехноНІКОЛЬ-Будівельні системи"
    Личіц А.Н.
    12.08.2012

    Скачати

У нас ви можете купити матеріали для плоскої покрівлі як у Києві, так і з доставкою по всій Україні.

Плоска покрівля і гідроізоляція

Опубликовано: КиевДах
КиевДах