Skip to main content


Пн - Пт: 9:00 - 19:00;
Сб: 10:00 - 16:00 (без відвантажень);
Нд: вихідний.

м. Київ, пр. Соборності, 2/1
ТЦ "Дарниця"

Софіт

Для підшивки карнизних звисів

Категорії розділу

АйДахо
АйДахо
Білорусь (ПВХ)
Asko
Asko
Польща (ПВХ)
BRYZA
BRYZA
Польща (ПВХ)
Rainway
Rainway
Україна (ПВХ)
BudMat
BudMat
Польща (ПВХ)
Ruukki
Ruukki
Польща (метал)
VOX Infratop
VOX Infratop
Польща (ПВХ)
Тайл
Тайл
Україна (метал)
ZartMet
ZartMet
Україна (метал)

Товари


Сортування:
Товарів:
Виробник: ZartMet
Cофіт металевий ZartMet Ціна: від 229,00 / м²
Код: 36937
Метал: Китай, Україна, Корея, Німеччина, Польща.
Виробник: Vox
Софит АйДахо
413,28
Ціна: 380,21 / шт.
422,46 / м²
Код: 5504
(1)
Білий, сірий, коричневий. Суцільний і з перфорацією.
Виробник: Asko
Панель софіт Asko
567,66
Ціна: від 454,13 / шт.
424,42 / м²
Виробник: Cellfast
Панель cофіт Bryza
754,80
Ціна: від 543,46 / шт.
445,46 / м²
Виробник: Інпласт
Панель софітна Rainway
375,00
Ціна: 300,00 / шт.
333,33 / м²
Виробник: Budmat
Панель cофіт BudMat
559,00
Ціна: від 447,20 / шт.
487,15 / м²
Виробник: Ruukki
Soffit PANEL Plannja 30 Rough matt L=3600 Ціна: 1 090,18 / шт.
961,36 / м²
Код: 1469
(2)
Металевий софіт. Стандартна довжина панелі.
Виробник: VOX
Панель cофіт Infratop
891,11
Ціна: від 819,82 / шт.
910,91 / м²
Виробник: Тайл
Фасадна панель Tile Ціна: від 184,52 / м²
Код: 10420
(1)
Метал: Німеччина, Австрія, Корея, Словаччина, Індія, Китай.

Сайдинг софіт для підшивки карнизних звисів

Софіти - панелі для обшивки різних горизонтальних поверхонь. Це стелі, звіси, карнизи дахів і т.п. Софіти забезпечують провітрювання підпокрівельного простору і зовнішню красу. Така вентиляція застосовується для того, щоб підвищити службу покрівлі та стійкість проти цвілі і вогкості. Софіти виготовляють із пластику або металу. Ці матеріали виробляються двох видів: без перфорації і перфоровані. Їх використовують для підшивки сторін утепленого даху, що виступають за межі стін будівлі.

Софіти без перфорації використовуються для підшивки стель всередині будівлі або неутеплених покрівельних конструкцій: карнизні звіси даху з холодним горищем, навіси, стелі альтанок, терас і т.д. Ці софіти добре прикривають електропроводку та інші типи комунікацій.

Найголовніша перевага цих матеріалів — це імітація натуральних матеріалів, простота в монтажі, низька ціна і тривалий термін служби. Перфорований софіт дозволяє повітрю вільно циркулювати в підпокрівельному просторі і сприяє енергозбереженню вашого будинку. Завдяки провітрюванню, теплоізоляція в покрівельному пирозі не піддається намоканню, запобігає утворенню цвілі і грибка і продовжується термін служби покрівельної конструкції.

Колірний асортимент софітів

Софіт виготовляють не тільки в стандартних кольорах: білий, коричневий, сірий, чорний, теракотовий, зелений, а й з текстурою натурального дерева світлих і темних тонів. Наприклад, горіх, сосна, золотий дуб, яблуня і т.д.

Якщо мова йде про металеві софіти, то його колір можна підібрати ідентичний кольору даху з металочерепиці, фальцевої покрівлі або профнастилу за шкалою RAL або RR (колірна шкала Ruukki). До того ж, клас якості і покриття металу може бути також вибрано замовником. Від металу, з якого буде виготовлений софіт залежить термін гарантії, довговічність виробу і його ціна. Ще одна перевага металевого софіта в тому, що він виготовляється під замовлення і може бути нарізаний на виробництві відрізками будь-якої довжини, що повністю виключає утворення відходів, на відміну від вінілового софіта, який продається панелями стандартної довжини і вимагає порізки на відрізки потрібної довжини безпосередньо на будівельному майданчику.

Основні плюси використання софітів

  1. Вентиляції підпокрівельного простору для забезпечення належного функціонування покрівельного пирога.
  2. Ці вироби не потребують фарбування.
  3. Безліч способів застосування.
  4. Добре поєднуються з іншими видами оздоблювальних матеріалів.
  5. Простота і висока швидкість монтажу.
  6. Стійкість до грибків і плісняви.
  7. Екологічність (безпека здоров'ю людини).
  8. Стійкість до впливу навколишнього середовища.
  9. Незмінність зовнішнього вигляду.
  10. Низька ціна.
  11. Великий термін експлуатації без косметичних втручань.
  12. Софіти не вигоряють від сонячних променів і не міняють забарвлення з плином часу (якщо використовуються за призначенням і не піддаються прямому впливу сонячних променів).
  13. Мала вага матеріалу, що дозволяє монтувати його на покрівельних конструкціях, не призначених нести на собі велику вагу.
  14. Збільшують термін експлуатації утепленої покрівельної системи.

Карнизний звис — це конструктивний елемент даху, який знаходиться за межею стін будівлі. Навіщо потрібно його робити, і яким він повинен бути? Його роль — не допустити стікання води з даху на стіни. Це призведе в першу чергу до непривабливих, брудних потьоків на фасаді будівлі, а також вода, що стікає по стінах, буде збиратися безпосередньо під фундаментом будівлі, що може привести до просідання будинку з усіма витікаючими наслідками. Отже, карниз робиться в першу чергу, щоб відвести воду з даху від фундаменту і виключити утворення патьоків на фасаді будинку. За будівельним нормам потрібно робити винос карниза мінімум на 40 см. від стін (при організованому водостоку). Це повинно усунути можливі проблеми експлуатації даху. Але, з естетичної точки зору це той елемент, який надає закінченості вашому даху. Від того, яким він буде, залежить сприйняття даху як окремого елемента конструкції, і як частини одного цілого об'єкта в поєднанні з фасадом будівлі.

Карнизний звис
Карнизний звис
Дах без звису
Дах без звису

Оскільки карнизний звис є, то постає питання про його обробку. Чим і як закривати карнизний звис, щоб було гарно? Існує кілька способів обробки карнизного звису:

  • дерев'яна вагонка;
  • пластикова вагонка;
  • профнастил;
  • вініловий сайдинг софіт;
  • металевий софіт;
  • залишити крокви відкритими (не зашивати нічим).

Дерев'яна вагонка, здавалося б, самий кращий варіант. Це і красиво і натурально і екологічно. Але є одне але. Дерево потрібно фарбувати, і до речі, регулярно. Так, існують спеціальні яхтні лаки і т. д., але як показала практика, фарбувати все одно доводиться кожні 2-3 роки.

Пластикова вагонка — це взагалі матеріал, призначений для внутрішнього оздоблення приміщень, і на вулиці, під сонцем, він дуже швидко приходить в непридатність (тріскається, вигорає, деформується). В наслідок він стає крихким і від лінійного розширення просто вивалюється з даху, що доводить зображення нижче.

Пластикова вагонка
Пластикова вагонка

Профнастил з оцинкованої сталі з полімерним покриттям буде служити довго, але його зовнішній вигляд не завжди підходить під інтер'єр будинку через почуття грубості матеріалу, зробленого з металу для захисту даху. Але все ж, таке виконання має місце бути, якщо вам необхідно зробити карнизний звис точно такого ж кольору як і ваш дах з металлочерепиці.

Підшивка профнастилом
Підшивка профнастилом

Вініловий сайдинг софіт – це, на думку багатьох архітекторів і будівельників, ідеальний матеріал для вирішення даного завдання. Він проводиться спеціально для підшивки карнизних звисів і має всі необхідні характеристики для довгого терміну служби без втрати естетичних якостей.

Вид профілю софітних сайдингу повністю імітує дерев'яну вагонку.

Вініловий софіт під дерево
Вініловий софіт під дерево

Також, софітних сайдинг має велику різноманітність кольорів від білого до темно-коричневого, а найголовніше, він є текстурний, з імітацією натурального дерева різних порід. ПВХ, з якого робиться сайдинг, відмінно переносить літню спеку і зимові морози. За умови дотримання інструкції по монтажу, його деформує, що не вириває і він не тріскається. Загалом, в цьому матеріалі зібрані всі кращі якості застосовуваних матеріалів для обшивки карнизів, при цьому, ціна його абсолютно адекватна. А якщо врахувати, що він дуже швидко і легко монтується, то економія на роботах може сміливо враховуватися в знижку до вартості матеріалу. При цьому, виконання робіт прискориться, як прискоряться і терміни здачі об'єкта. А це не може не радувати як замовника, так і господаря будинку.

Поради щодо вибору вінілового софіта

Перше, на що звертають увагу, це на товщину ПВХ. Чим товщі, тим міцніше матеріал і більш простий в роботі. Якщо мова йде про кольоровому софіте, то краще, щоб пластик був фарбують в масі, а не покритий ламінуванням з зовнішнього боку. Це додавати стійкість до вигорання і мінімізує втрати кольору від прямих сонячних променів. Але якщо вибирати текстурні панелі, з імітацією натурального дерева, то будь-яка панель буде мати ламіцію, тому як це малюнок на поверхні.

У продуктів з ПВХ колір завжди впливає на ціну. Білий софіт буде найдешевший, через відсутність в ньому барвників і стабілізаторів. Коричневий, чорний, червоний, цегляний, графітовий, зелений колір досягається завдяки введенню пігментів в ПВХ, плюс потрібно ще захистити їх від вигорання. Ці вимоги тягнуть додаткові витрати і, як наслідок, подорожчання продукту. Самий Дорою це текстурний софіт під дерево. Він виготовляється за допомогою ламінації і вартість витрат на його виробництво найвища.

З усіх виробників мені б хотілося відзначити два безперечних лідера у виробництві софіта, це світовий лідер Royal — канадська компанія, яка для продажу сайдингу європейським покупцям, відкрила своє виробництво в Польщі. І сайдинг софит Bryza, який також відрізняється відмінною якістю і має безліч позитивних відгуків як в інтернеті, серед володарів даного матеріалу, так і в будівельному бізнесі серед виконробів і архітекторів.

Перфорований софіт
Перфорований софіт

Купуючи продукцію Роял софіт або Бризу, ви не розчаруєтеся, і точно будете задоволеним володарем якісної продукції світових лідерів з виробництва матеріалів для оздоблення фасадів будинків.

Але це далеко не повний перелік виробників якісного софіта, який ми можемо Вам запропонувати. На нашому сайті асортимент постійно поповнюється новими видами і торговими марками, здатними задовольнити потребу, як в кращій якості, так і в більш низькій ціні.

Відносно новий вид софіта, який починає набирати популярність в котеджному будівництві — металевий софіт. Він виготовляється з покрівельної оцинкованої сталі з полімерним покриттям різних типів. Має відмінні експлуатаційні характеристики, ідентичний зовнішній вигляд з ПВХ аналогами і, найголовніше, ціна на нього значно нижче, ніж у ПВХ. Цей продукт поєднує в собі зручності підбору кольору до даху, низьку вартість і відмінний зовнішній вигляд. До того ж, виготовляється він під замовлення будь-якої необхідної для вас довжини, що дорівнює довжині виносу карнизного звису. Це безсумнівна перевага в швидкості монтажу, економічності і вартості доставки. Довгі панелі ПВХ софіта необхідно доставляти на об'єкт великими автомобілями при тому що об'єм і вага замовлення легко змогла би поміститися і в легкову машину. З металевим софітів цієї проблеми немає. Ви замовляєте довжину панелей, наприклад 40 — 60 см (в залежності від розміру звису) і спокійно можете самі забрати матеріал зі складу будь-яким автомобілем.

Термін служби софіта з металу залежить від сировини, з якогї він зроблений. По ньому можуть бути відмінності в товщині металу, кількості цинку і типі (якості) полімерного покриття. Ми рекомендуємо робити замовлення з металу з кількістю цинку більше 200 г / м². Цинк захищає метал від корозії, і чим його більше, тим довше він не буде іржавіти. Товщина металу тут великої важливості не має, так як механічного навантаження на матеріал немає, і софіт під дахом не схильний до опору деформаціям.

Що стосується полімерного покриття, то воно може бити глянсовим або матовим в будь-якому, обраному вами кольорі (зазвичай його беруть білий або в колір даху). Якість покриття буде залежати від виробника металу і ціни за продукт. Якщо ви хочете отримати довговічний металевий софіт, радимо виключити з вибору дешевий метал українського і китайського виробництва. Ми нічого не маємо проти вітчизняного виробника, але, на жаль, в Україні поки що немає таких виробників покрівельної сталі, у якої било б якісне полімерне покриття, стійке до вигорання, показники якого були б на рівні з європейськими аналогами.

Монтаж софіта

Увага!

Виробник не несе відповідальності, в разі якщо софіт знаходиться безпосередньо під впливом сонячних променів під час транспортування, складування або монтажу в місцях відкритих сонцю (складське збереження і транспортування товару відбувається в оригінальних коробках виробника). Елементи софіта повинні знаходитися в приміщенні з дахом, який підпирають по всій його довжині, а висота складування не повинна бути вище, ніж 1 метр. Максимально допустима температура в приміщені не повинна перевищувати 50 ˚С.

Софіт монтують на дерев'яну конструкцію, звану "коробочкою". Зробити її досить просто, як саме, можна подивитися на зображенні нижче. Після того, як всі крокви виставлені і підрізані по лінії, монтують Г-образно збиті рейки під кожну кроквяну ногу. До них прибиваються дві поздовжні горизонтальні рейки, до яких кріпляться панелі софіта. Одна рейка монтується вздовж стіни, друга по зовнішньому краю.

Далі, уздовж стіни прибивають напрямну рейку «J». Вона продається разом з панелями, того ж виробника і кольору. Для розрахунку рейки, яка буде монтуватися уздовж стіни, враховується довжина карнизів плюс довжина торцевих частин по фронтону. Тобто, сумарна довжина всіх крапельників і вітрових планок.

Кріплення J-планки і панелей софіта проводять за допомогою саморізів з пресшайбою в існуючі довгасті отвори. Саморіз потрібно залишати трохи недокручений, щоб дати можливість пластику вільно переміщатися від температурного лінійного розширення на своєму посадковому місці без деформацій.

Після монтажу рейки «J» приступають до монтажу софіта. Найчастіше панелі мають довжину 3 — 4 метри, тому їх ріжуть необхідної довжини, яка дорівнює виносу даху, і монтують перпендикулярно стіні, а не вздовж, як багато хто припускає. Якщо монтувати уздовж стіни довгі панелі, то буде занадто велике лінійне розширення. Софітні панелі можуть деформуватися, що призведе до неппривабливому зовнішньому вигляду, і до того ж, вони можуть не витримати напруги, потріскатися і просто повідваливатись. А якщо у вас ширина виносу даху не кратна ширині софіта, то на додачу вийде ще і велика кількість відходів. І ще, вам доведеться якось стикувати панелі в довжину. Це зажадає використання сполучних рейок, не рівномірно розташованих по карнизу, і це теж може погіршити зовнішній вигляд обробки.

Тому смуги монтують перпендикулярно стіни, вставляючи торець в направляючу рейку. Зовнішня сторона після монтажу софіта зазвичай закривається металевою лобовій планкою, яка має Г-подібну форму.

Конструкція коробочки для підшивки софітом

Для кутового і поздовжнього стикування панелей застосовують сполучну рейку T-профіль. Але не у всіх система вона є, і коштує ця рейка досить дорого, тому, найчастіше, використовують замість Т-профілю дві рейки «J», ровернуті одна до одної тильною стороною. Це дозволяє вирішити питання, як економії, так і стикування панелей, особливо, якщо вони знаходяться в різних площинах. Наприклад, стикування при сходженні на коньку, або перехід площини з горизонталної у вертикальну, наприклад, де сходиться карнизна і торцева частини.

Стикування софіта Т-профілем
Стикування софіта двома рейками «J»

Софіт

Опубликовано: КиевДах
КиевДах