Skip to main content


Пн - Пт: 9:00 - 19:00;
Сб: 10:00 - 16:00 (без відвантажень);
Нд: вихідний.

м. Київ, пр. Соборності, 2/1
ТЦ "Дарниця"

Цементні плити

Зовнішнє та внутрішнє оздоблення
Сортування:
Товарів:
Виробник: Armoplit
ЦСП Armoplit 3100х1250 10 мм
3 464,00
Ціна: 3 290,80 / лист
849,24 / м²
Виробник: Armoplit
ЦСП Armoplit 3100х1250 12 мм
4 113,50
Ціна: 3 907,82 / лист
1 008,47 / м²
Виробник: Armoplit
ЦСП Armoplit 3100х1250 16 мм
5 412,50
Ціна: 5 141,87 / лист
1 326,93 / м²
Виробник: Armoplit
ЦСП Armoplit 3100х1250 20 мм
6 711,50
Ціна: 6 375,92 / лист
1 645,40 / м²
Новинка
Виробник: ArmPanel
Цементно-перлітова плита 2400х1200 9мм Ціна: 1 199,00 / лист
416,32 / м²
Новинка
Виробник: ArmPanel
Цементно-перлітова плита 2400х1200 12мм Ціна: 1 399,00 / лист
485,76 / м²

Цементно-стружкові плити

Листи ЦСП виготовляються із суміші деревної стружки і цементу. Товщина в асортименті: 8, 10, 12, 16, і 20 мм.

Даний матеріал застосовується в багатьох місцях, як для внутрішнього, так і для зовнішнього застосування. Це ідеально рівна, гладка поверхня, що володіє достатньою міцністю для використання, як всередині, так і в зовні приміщення. З цементно-стружкової плити можна виконати основу для підлоги, стіни, стелі та інші поверхні в будівництві.

Цементно-стружкові плити (ЦСП) мають унікальні властивості, що робить їх універсальними для застосування в будівництві. Також, вони плити поєднують в собі властивості дерева і цементу. Перше надає листам легкість в обробці, тоді як цемент забезпечує гладку й рівну поверхню, яка не потребує додаткової обробки перед нанесенням фінішного покриття.

Плити ЦСП можна застосовувати як для нового будівництва, так для ремонту і реконструкції будівель і приміщень. Це відмінний матеріал для створення елементів дизайну інтер'єру та красивої архітектури споруд. Властивості деревини дозволяють згинати листи по радіусу, створюючи різні форми поверхонь як усередині, так і зовні приміщень.

При використанні ЦСП ви можете заощадити значну суму коштів і прискорити час виконання робіт. Плити відрізняються великою довговічністю і не вимагають заміни або ремонту на протязі досить тривалого терміну служби. Ви не будете витрачати ні час, ні гроші на реконструкцію поверхонь, виконаних з даного матеріалу.

Сфера застосування включає в себе як багатоповерхові, промислові будівлі, так і приватне житлове будівництво (дачні будинки, котеджі та інші невеликі споруди).

Історія появи ЦСП починається з початку XX століття. Цей матеріал не є чимось новим і не випробуваним. На початку 20-х років учені провели дослідження, і з'ясували, що цемент і дерево відмінно поєднуються разом, після чого деревні волокна почали змішувати з бетоном. Трохи пізніше (на початку 40-х років), з розвитком технологій, люди почали спресовувати довгі волокна дерева з цементом в плити. Ще через деякий час, довгі волокна були замінені дрібною деревною стружкою. Так з'явилися перші цементно-стружкові плити, які успішно використовуються і по сьогоднішній день.

Перше промислове виробництво почалося в Швейцарії в 1967 році. Після чого заводи з виробництва ЦСП почали активно будуватися по всьому світу, в тому числі і в Радянському союзі на території нинішньої Російської Федерації, звідки продукція поширювалася по всьому СНД. Дослідження з цього приводу не припиняються, і наука продовжує шукати більш ефективні компоненти, які як найменше впливають на навколишнє середовище і мають найкращі фізичні властивості для легкої обробки і тривалої експлуатації.

Завдяки злиттю Австрійської та білоруської компаніям, в 2015 році в Білорусії на безі підприємства ЗАТ «Белзарубежстрой» спільно з VST Building Technologies AG був побудований завод по ЦСП під назвою «ЦСП БЗС». Новітнє виробниче обладнання і розробки, що дозволяють випускати продукцію з високими виробничими стандартом європейської якості, роблять це підприємство дуже конкурентоспроможним і на Українському ринку.

Razrez Csp
Product CSP BZS
Product CSP BZS 15
Product CSP BZS 8
Product CSP BZS 9
Sbornaya Styazhka
Csp Sendvich
Lestnica Csp

Основні переваги цементно-стружкові плити

  • Екологічно чистий матеріал, який не має в складі отруйних і небезпечних для здоров'я речовин (формальдегідних смол, азбесту, фенолу і т.д.).
  • Не гниє від впливу вологи.
  • Стійкий до утворення грибка і цвілі.
  • Не схильний до впливу інших живих організмів, таких як гризуни, терміти та ін.
  • Хімічно стійкий матеріал. Йому не страшні ніякі розчинники і миючі засоби. Нейтральний до впливу, як лугів, так і кислот.
  • Довговічний матеріал, який можна порівняти з терміном служби будівлі. Мінімальний термін служби такого матеріалу 50 років.
  • ЦСП має підвищену міцність і стійкість до зношування.
  • Хороша звукоізоляція.
  • Низька теплопровідність.
  • Легкий в обробці, аналогічний з дерев'яними матеріалами, але при цьому має більшу міцність і довговічністю.
  • Вогнестійкість. Матеріал пожежобезпечний завдяки слабкій горючості, низькому димоутворенню і важкому займанню. При цьому він відноситься до малонебезпечних, нетоксичних матеріалів: Г1; В 1; РП1; Д 1; Т1.
  • Слабо розбухає при температурно-вологісному впливу (не більше 5% після 20-ти впливів). При цьому його міцність на вигин не знижується більш ніж на 30%.
  • Для внутрішнього і зовнішнього застосування житлових і нежитлових приміщень.
  • Можливість обробки будь-яким способом: заштукатурювання, забарвлення, обклеювання шпалерами або плиткою. При цьому нічого не заважає зашити поверхню пластиком, сайдингом, деревом і будь-якими іншими матеріалами для навісного фасаду.
  • Немає регіонального обмеження для застосування за кліматичними зонами.

Метод виробництва полягає в пресуванні підготовленої суміші з портландцементу (65%), деревної стружки хвойних порід (24%), мінеральних речовин (2,5%) і води (8,5%). Як бачите, в складі немає ніяких шкідливих речовин, що гарантує безпеку матеріалу для застосування як зовні, так і всередині житлових приміщень.

Цементно-стружкові плити від CSP BZS мають всі необхідні європейські та білоруські сертифікати (всього 8 штук), що підтверджують високу якість продукції, стандарти виробництва і контролю якості, екологічної та пожежної безпеки.

Застосування цементно-стружкових плит

Одне з основних властивостей CSP є теплостійкість. Виходячи з цього, цим будівельним матеріалом можна ефективно обшити стіни і підлоги як житлових, так і виробничих будівель. Рівна і гладка поверхня дозволяє легко вирівняти стіни, або замінити фінішний шар цементної стяжки підлоги. Цементно-стружкові плити витримують великі перепади вологості і температури, що дає можливість застосовувати їх на об'єктах з особливими вимоги до матеріалів за експлуатаційними властивостями. Плити можна застосовувати не тільки для чорнової, але і для фінішної обробки.

Застосування цсп в зовнішніх роботах:

  • незнімна опалубка
  • панелі каркасних будинків
  • утеплення стін і фасаду будівлі;
  • зовнішня і внутрішня обробка, як сухих приміщень, так і з підвищеною вологістю.
  • роботи по ремонту реставрації та відновленню.

Основні застосування для зовнішньої обробки будівель і будівництва:

  • зведення швидкомонтованих каркасних будинків;
  • Зовнішнє облицювання стін (фасадів) будівлі;
  • утеплення будівель різного призначення (промислові, господарські, житлові);
  • виконання надбудов і добудова верхніх поверхів до вбудівель, які вже експлуатуються;
  • застосування в якості багаторазової і незнімної опалубки при зведенні монолітних будинків;
  • пристрій збірної стяжки підлоги та плоскої покрівлі;
  • виготовлення готових сендвіч-панелей з теплоізоляцією всередині для каркасного будівництва;
  • пристрій звукозахисних і огороджувальних конструкцій вздовж автодоріг і трас загального призначення для мінімізації шуму від проїжджаючого транспорту;
  • для тимчасового огородження будівельних об'єктів;
  • ЦСП відмінно підходить для неопалюваних господарських будівель (гаражі, сараї, туалети ...) і приміщень з підвищеною вологістю (сауни, лазні, душові кабінки ...)

Застосування ЦСП для внутрішніх робіт:

  • облицювання стін каркасних будинків з будь-якого матеріалу (дерево, метал);
  • для будівництва міжкімнатних перегородок і стель в каркасних будинках;
  • основа підлоги перед укладанням фінішного покриття;
  • звукоізоляція і вогнезахист всередині приміщень;
  • обшивка внутрішніх сходів;

Методи обробки цементно-стружкових плит

Для якісного різання листів необхідно використовувати інструменти з твердих сплавів або з алмазним напиленням. В якості інструменту найкраще будуть підходити ручні циркулярні пилки зі швидкістю обертання 3000 — 5000 об. / хв. діаметр диска 190 — 250 мм. Кількість зубів залежить від товщини розпилювальної плити. Чим вона тонше, тим більше зубів повинен мати диск. Так для листів товщиною 8 — 12 мм підійде диск з 48 — 72 зубами, для 12 мм і більше застосовують диски з зубами в кількості 36 — 60 штук.

Для збереження лицьового боку рекомендується виконувати різ листів із зворотнього боку. Так само, слід налаштувати обладнання так, щоб ріжучий диск не виходив зі зворотнього боку на велику відстань, чим менше буде ця величина, тим якісніше і акуратніше буде виконаний різ листа.

Для різання маленьких частин можна застосовувати болгарки з алмазним диском.

Якщо є необхідність в фігурній різці (скруглені краї, криві лінії), то застосовують елекролобзик зі спеціальними пилками для ЦСП

Свердління отворів рекомендується проводити за допомогою ручної дрелі зі швидкістю обертання 2800 — 3000 обертів на хвилину. Якщо необхідно просвердлити невелику кількість отворів, то можна застосовувати звичайні свердла з твердої сталі. При великій кількості свердлення використовують свердла з алмазною крайкою або з твердосплавною ріжучою пластиною.

Фрезерування отворів в ЦСП виконується ручними фрезами з твердосплавною напайкою при максимальній частоті обертання (25 — 35 м / с і більше). Чим швидше буде обертатися фреза, тим якісніше буде зроблено отвір.

При необхідності шліфування поверхонь (для якісного стику листів) застосовують ручні шліфувальні машинки з шліфувальним матеріалом, що має зернистість в межах 40 — 80 од.

Слід врахувати той факт, що при шліфуванні знімається верхній захисний шар плити і погіршується вологостійкість матеріалу через відкриття внутрішньої структури плити, що містить деревну стружку.

Для відновлення влаговідштовхувальних властивостей відшліфовану поверхню плити слід покрити грунтом.

Дотримуйтесь техніки безпеки. При виконанні різів, свердління і шліфування цементно-стружкових плит виділяється багато пилу. У зв'язку з цим рекомендується використовувати пиловсмоктувальні інструмент і респіратори.

Варіанти кріплення плит ЦСП

Монтаж листів може здійснюватися як на дерев'яний, так і на металевий каркас. Для кріплення в дерев'яну конструкцію застосовують саморізи по дереву. Якщо основою служить металевий каркас, то застосовують саморізи по металу або заклепки (якщо каркас з оцинкованого гнутого профілю).

Для забезпечення терміну служби металевої конструкції, порівнянного з терміном служби ЦСП, необхідно забезпечити для всіх металевих елементів конструкції антикорозійний захист. Всі поверхні каркаса повинні бути строго в одній площині, щоб не допустити скручування листя.

Для запобігання надмірного вбирання вологи в листи ЦСП, їх слід ретельно грунтувати. Потрібно відповідально поставитися до обробки граней листів, де виконується різ при виробництві і підгонці листів за розміром каркаса. Ці місця особливо схильні до дії вологи і потребують якісної обробки грунтом.

Для забезпечення надійного кріплення листів слід дотримуватися такої схеми.

Схема крепления ЦСП
Товщина плити ЦСП, ммВідстань між кріпленням, мм
A (max)B (max)C (max)
8 — 12 200 400 25
16 — 22 300 600 25
24 400 800 25

Перед вкручування звичайних саморізів в лист, спочатку необхідно просвердлити в ньому отвір. Розмір отворів під саморізи повинен бути на 20% більше діаметра різьби саморіза або заклепки. Щоб приховати головку заклепки або самореза, отвір разсвердлюють так, щоб глибина розширення була на 1,5 — 2 мм глибше необхідної. Це дасть можливість зашпаклювати місця кріплень і зробити ідеально рівну поверхню.

З метою прискорення монтажних робіт можна застосовувати самосвердлильні саморізи з посиленим буром на кінці і спеціальною плоскою головкою, що має на зворотному боці леза, які дозволяють поглибити її в плиту.

Підбір довжини саморізів повинен проходити виходячи з десяти його діаметрів або більше. При цьому вкручена в основу частина повинна перевищувати товщину плити в два рази.

Щоб при закручуванні саморізів або шурупів не відбулося розколу або утворення тріщин в плиті, не застосовуйте надмірне зусилля.

Нижче пропонуємо рекомендовані розміри кріплень виходячи з товщини цементно-стружкових плит і діаметра нагеля шурупа або саморіза.

Товщина плити ЦСП, ммДіаметр шурупів і саморізів, мм
2,533,544,555,56
8 35 40            
10 35 40 45          
12 40 45 50          
16 50 50 55 60 65 70    
20   60 60 60 65 70 75  
22   60 60 60 65 70 75  
24     75 75 75 75 80 85

Для вкручування саморізів або шурупів краще застосовувати електричний або пневматичний інструмент з можливістю налаштування крутного моменту і швидкості обертання.

Стиковка листів повинна відбуватися з зазором 6 — 8 мм для застосування в зовнішніх конструкціях, і 3 — 4 мм для застосування всередині приміщення (перегородки, стелі, підлоги). Технологічний шов може бути закритий металевим профілем або замазаний за допомогою еластичної акрилової або поліуретанової замазки.

Методи фінішної обробки цементно-стружкових плит

Після виробництва плит на заводі, в ЦСП залишається невелика кількість вологи (близько 9%). При транспортуванні і зберіганні необхідно не допустити намокання плит і потрапляння їх в середовище з підвищеною вологістю. В іншому випадку плити можуть значно змінювати свої геометричні розміри.

Досвід показує, що з часом плити трохи стискаються, тому потрібно приділити особливу увагу компенсаційним швам, забезпечивши їм вільне положення і запас на зміщення.

Щоб мінімізувати наслідки розширення і стиснення плит від коливань вологості в навколишньому середовищі, рекомендується використовувати плити з мінімальними розмірами. Чим більше розмір плити, тим істотніше їх зміщення відносно основи.

Для запобігання розтріскування затирки у швах між листами, забезпечте рекомендовані вище зазори для листів ЦСП в залежності від місць їх застосування.

Від виконання з'єднань листів залежить зовнішній вигляд поверхні, тому слід вибрати найбільш оптимальну схему, яка краще вього підійде під ваші завдання.

Варіанти кріплення цементно-стружкових плит в зовнішньому застосуванні

Shov1
Відкритий компенсаційний шов без додаткової обробки
Shov2
Відкритий компенсаційний шов з фасками на торцевих гранях ЦСП
Shov3
Еластична замазка з розділовою поліетітленовою стрічкою, яка перешкоджає тристоронньому контакту замазки
Shov4
Еластична замазка з розділовим поліетітленовим шнуром, що перешкоджає тристоронньому контакту замазки
Shov5
Закритий компенсаційний шов з звуженою кромкою. Шов заповнений еластичною мастикою з вкладишем зі спіненого поліетиленового шнура (для подальшого штукатурення)
Shov6
Застосування омега-профілю для створення закритого компенсаційного шва.
Shov7
Застосування U-подібного профілю для створення закритого компенсаційного шва.
Shov8
Застосування H-образного профілю для відкритого компенсаційного шва
Shov9
Стик закривається профілем або рейкою, через яку вкурчуэться саморіз
Shov10
Застосовується з'єднувальна металева пластина по всій довжині стиків
Shov11
Рейкове з'єднання ЦСП (товщина ЦСП не менше 16 мм)

Варіанти кріплення цементно-стружкових плит всередині приміщення

Shov12
Відкритий компенсаційний шов без додаткової обробки
Shov13
Відкритий компенсаційний шов з фасками на торцевих гранях ЦСП
Shov14
Еластична замазка з розділовою поліетітленовою стрічкою, яка перешкоджає тристоронньому контакту замазки
Shov15
З'єднання плит для підлогового покриття в чверть. Товщина ЦСП не менше 12 мм
Shov16
З'єднання плит для підлогового покриття шпунтом. Товщина ЦСП не менше 18 мм

Фарбування ЦСП

До початку монтажу плит необхідно їх розкрити водовідштовхувальним грунтом. Особливу увагу слід приділити торцям.

Найбільш оптимальний спосіб обробки — фарбування плит разом з компенсаційними швами.

Підготовка поверхні для фарбування:

  1. перевірте поглиблення головок всіх саморізів (щоб вони були втоплені на 1,5 — 2 міліметри);
  2. очистіть поверхню від пилу і жиру та інших забруднень;
  3. дайте плитам просохнути (в разі вологого чищення);
  4. зашпаклюйте головки саморізів, відколи та інші нерівності;
  5. після повного затвердіння шпаклівки необхідно відшліфувати її поверхню;
  6. очистити від пилу і нанести грунт;
  7. забарвити чисту суху поверхню.
Покраска ЦСП

Наявність висолів допускається для даного матеріалу і не є браком. Якщо вони утворилися на поверхні, перед нанесенням грунту, слід їх зачистити. Для фарбування цементно-стружкових плит слід застосовувати спеціальні фарби по бетону. Вони здатні витримувати лужне середовище, яке утворюється на цементній поверхні. В іншому випадку може спостерігатися локальна зміна відтінків фарби через реакцією забарвлювальних пігментів з лугом.

Заповнення компенсаційного шва плит за допомогою еластичних замазок

Не використовуйте силіконові замазки для роботи з ЦСП. Для цементно-стружкових плит застосовують акрилові або поліуретанові еластичні замазки. Вони маю хорошу адгезію і не розтріскуються з часом від лінійного розширення і стиснення основи.

Основною вимогою для виконання компенсаційного шва є обмеження контакту замазки з нижньою поверхнею (несучим каркасом, основою плит). Її необхідно відсікти поліетиленовою стрічкою або шнуром з спіненого поліетилену. Це забезпечить міцне зчеплення замазки в шві тільки з протилежними торцями плит ЦСП, завдяки чому у замазки буде запас на розтягування і стиснення. Даний спосіб виключить тріщини в фінішній обробці поверхні.

Штукатурка ЦСП

Якщо фінішна обробка вимагає створення монолітної рівної поверхні без видимих швів, плити ЦСП можна обштукатурити. В такому випадку необхідно виконати компенсаційний шов з акрилової або поліуретанової мастики, після чого на стики плит наноситься спеціальний клейовий шар і армована склосітка для штукатурки. Вона розподіляє навантаження від розтягування і не дозволяє штукатурці лопатися по стиках листів. Після нанесення сітки виконують фінішну штукатурку поверхні.

Оклейка ЦСП шпалерами

Для ЦСП найкраще підійдуть шпалери з вінілу, флізіліна або склошпалери. Вони мають достатню еластичність і, при правильному виконанні компенсаційних швів, не будуть утворювати тріщини. Перед приклеюванням шпалер, поверхню плит слід обробити шпалерним клеєм і дати йому час повністю висохнути. Це дасть можливість утворити захисну плівку на поверхні і запобігти вбирання вологи з клею основою, що може привести до поганої адгезії. Після висихання клейового шару дотримуйтесь інструкції на упаковці клею для подальшої роботи з шпалерами.

Оздоблення плиткою і декоративним каменем

Якщо стоїть завдання в нанесенні керамічної плитки або декоративного каменю на цементно-стружкові плити, слід взяти до уваги той факт, що основа може розширюватися і стискатися. Тому рекомендується кріпити декоративну плитку або камінь тільки до однієї плиті, якщо вона накриває дві. Але найкраще поєднати шви плитки зі швами ЦСП. Так ви виключите тріщини в оздоблювальному матеріали. Клей потрібно наносити на всю поверхню плити.

При використанні ЦСП у вологих приміщеннях, поверхню слід спершу розкрити грунтом, після чого нанести на неї гідроізоляційну шпаклівку.

Склеювання плит між собою

При необхідності, плити можна склеювати між собою. Для цього застосовують влаговідштовхуючий однокомпонентний клей на основі з поліуретану.

Перед склеюванням поверхню очищають від забруднень і пилу, наносять клей і щільно притискають дві плити між собою. У стислому стані плити фіксують до повного затвердіння клею.

Перевезення і зберігання

Для забезпечення збереження фізичних властивостей і лінійних розмірів плит, їх слід берегти від впливу атмосферних опадів і навколишнього середовища з підвищеною вологістю.

Зберігання повинно проходити в закритих і сухих приміщеннях на піддонах. Допускається зберігання в два яруси. Якщо необхідно зберігати плити на будівельному майданчику поза приміщенням, то потрібно накрити паллету брезентом або поліетиленовою плівкою. При розташуванні упаковки на грунті, поліетиленова плівка не повинна доходити до землі, щоб не спровокувати накопичення вологи під плівкою.

Переносити плити вручну потрібно строго у вертикальному положенні.

Логістичні дані

Ррозмір листа, мм Товщина Вага листа ЦСП  Кількість штук на палеті
1600 × 1200 8 мм 20,28 кг 47
1600 × 1200 10 мм 25,34 кг 38
1600 × 1200 12 мм 30,41 кг 32
3200 × 1200 8 мм 40,55 кг 26
3200 × 1200 10 мм 50,69 кг 21
3200 × 1200 12 мм 60,83 кг 17
3200 × 1200 16 мм 81,1 кг 13
3200 × 1200 20 мм 102 кг 10
3200 × 1200 24 мм 121,65 кг 9

Цементні плити

Опубликовано: КиевДах
КиевДах