Skip to main content


Пн - Пт: 9:00 - 19:00;
Сб: 10:00 - 16:00 (без відвантажень);
Нд: вихідний.

м. Київ, пр. Соборності, 2/1
ТЦ "Дарниця"

Фасадні матеріали

Штукатурки, клея, теплоізоляція, кріплення, фарба.
Сортування:
Товарів:
Код: 1159
(1)
На кінці цвяха присутня пластикова термоголовка.
Код: 1163
(2)
Для пінопласта.
Код: 1164
З подовженою розпірною базою і пластиковою термоголовкою. Для висотного будівництва.
Код: 1165
Для вати на малоповерхових будівлях.
Виробник: Master
Армувальна склосітка Master
715,00
Ціна: 632,00 / рул.
12,64 / м²
Код: 1683
Універсальна лужностійка сітка для штукатурки.
Виробник: Китай
Цокольний профіль алюмінієвий
165,18
Ціна: від 148,65 / шт.
Код: 1689
(1)
Опора першого ряду утеплювача.
Виробник: Китай
Фасадний кутник з сіткою (ПВХ)
53,10
Ціна: від 47,78 / шт.
Код: 1690
Підсилення кутів в системі мокрого фасаду.

Штукатурний фасад

Зовнішня обробка будівлі завжди має одну з важливих етапів будівництва. Крім зовнішнього вигляду фасадний пиріг здатний захистити будівлю від несприятливих умов, і продовжити термін служби огороджувальних конструкцій (стін фасаду).

Декоративні штукатурки діляться за складом основи:

  • мінеральна;
  • акрилова;
  • силіконова.

По фактурі:

  • короїд;
  • баранчик.

За розміром фракції: 1,0 мм, 1,2 мм, 1,5 мм, 1,8 мм, 2,0 мм, 2,5 мм, 3,0 мм. Від розміру камінчика залежить товщина шару штукатурки. Чим він менше, тим тонше можна накласти шар і заощадити матеріал. Але чим менше зерно, тим дорожче виходить продукт. Тому слід робити розрахунок вартості виходячи з витрат, а не просто за ціною на мішок або відро.

Ще штукатурка може бути «суха» і «мокра». Суха суміш вимагає розведення з водою. Після її нанесення і висихання фасад необхідно буде фарбувати фасадною фарбою. Фасадні фарби бувають різних типів за різною вартістю, з їх асортиментом ви можете ознайомитися в розділі фарб на нашому сайті.

Мокра штукатурка фасується в відра. Її можна кольорувати в будь-яке забарвлення, після чого вона буде служити остаточним фінішним покриттям. Ви економите на часу виконання і вартості робіт. Але, як правило, мокрі штукатурки мають акрилову або силіконову основу. Суха штукатурка в основному на мінеральній основі, тому вона найдешевша. Вона вбирає вологу і швидко руйнується. Тому вона вимагає надійного захисту від вологи спеціальною паронепроникною фарбою і захисним ґрунтом основи. Силікатна штукатурка схожа за характеристиками з мінеральною, але вона набагато міцніше. Її перевага — висока зносостійкість. Мінуси велика паропроникність і можливість вбирати і затримувати вологу. Її так само потрібно захищати акриловими фарбами.

Акрилова штукатурка майже не вбирає вологу і дуже погано пропускає пар. У захисті не потребує і може кольоруватись в будь-який колір. Недолік — погана паропроникність і маркість.

Королем штукатурок виступає силікон. Силіконові штукатурки мають пористу структуру для пропускання пари, при цьому вони не пропускають вологу. Поверхня легко миється і покриття довго служить. Силіконова штукатурка прекрасно підійде для нанесення на мінеральний утеплювач. Вона дає можливість стіні дихати, при цьому надійно захищає її від накопичення вологи.

Оскільки система утеплення на основі силіконової штукатурки відносно дорога, багато підрядників рекомендують комбінувати якісну недорогу акрилову штукатурку разом з силіконовою фарбою. Така система відмінно буде працювати на пінопластовому утеплювачі. Низька паропронткність нівелюється такою ж низькою паропроникністю пінопластової теплоізоляції, а довговічна силіконова фарба яка легко миється створює прекрасний зовнішній вигляд і продовжує термін служби фасадного пирога.

Пристрій фасаду досить складне, якщо підходити до нього з професійної точки зору. Залежно від матеріалу, з якого зведені зовнішні стіни будівлі, залежить вибір матеріалів для його утеплення.

Основна увага приділяється паропроникності і всмоктуючій здатності стін. І якщо, припустимо, газоблок, матеріал, який має високу пропускну здатність повітря «запечатати» зовні паронепроникними компонентами, то буде велика ймовірність утворення грибка і цвілі в товщі стін. Це крім скорочення терміну їх служби так само буде дуже негативно впливати на самопочуття людини всередині будівлі.

Чому так важливо правильно підібрати матеріали для фасаду? Вся справа в законах фізики. Оскільки утеплений фасад створює велику різницю температур всередині і зовні приміщення, повітря при проходженні з теплого боку стіни (взимку це зсередини, влітку - зовні), остигає, що призводить до конденсації вологи всередині стіни. Волога створює сприятливе середовище для розвитку всіляких мікроорганізмів (грибок, цвіль, бактерії), які будуть згодом негативно впливати на імунну систему людини і руйнувати стіну зсередини. Тому дуже важливо або забезпечити повну пароізоляцію, або дати можливість проходити повітрю крізь всю стіну в обох напрямках для збереження оптимальної вологості всього фасадного пирога.

Схема утеплення фасаду

1. Стіна. 2. Грунт. 3. Клеюча суміш. 4. Утеплювач. 5. Армувальна шар. 6. Армувальна сітка. 7. Декоративна штукатурка. 8. Фасадна фарба.

Давайте коротко розберемо склад пирога штукатурного фасаду, зазначеного на фото. Основою найчастіше служить цегла, газоблок, бетонні плити або моноліт із залізобетону. У всіх випадках поверхня повинна бути рівною. Якщо це бетон то, як правило, при використанні знімної щитової опалубки поверхня майже ідеально рівна, готова до виконання фасадних робіт. Але якщо стіни виконані з цегли, блоку або плит, то часто бувають нерівності, які необхідно усунути. Найпростіший спосіб це вирівняти поверхню штукатуркою і спокійно приступати до утеплення. Іноді нерівності стіни виправляють безпосередньо теплоізоляцією, вдаючись до її підрізання і нашарувань в певних місцях. Такий спосіб має місце бути, але мінус в тому, що товщина теплоізоляції буде нерівномірна, і при її зменшенні будуть підвищені тепловтрати.

На рівну поверхню кріплять теплоізоляцію. Кріпиться вона завжди двома способами, на клей і дюбеля. Спочатку плита утеплювача приклеюється на клейову суміш, потім кріпиться наскрізь спеціальними дюбелями з широким капелюшком, які називали «парасольки».

Парасолька — дюбель для утеплювача

Для надійної адгезії клею, перед нанесенням клею стіну бажано грунтувати, що роблять не завжди з метою економії грошей і на шкоду якості, порушуючи при цьому технологію монтажу. Грунт зв'язує пил на поверхні і запобігає витягуванню вологи з клейової суміші, що може призвести до зупинки реакції затвердіння клею і приклейка буде неякісною.

Для надійної фіксації утеплювача кожну плиту теплоізоляції садять на 5-6 точок клею діаметром 10-15 см і на 4-6 парасольок, в залежності від висоти будівлі і вітрових навантажень. На кутах будинку вона сильніше ніж в центральній частині стіни.

При виборі клею потрібно враховувати матеріал теплоізоляції. Два основних типи це пінополістирол і мінеральна вата. Ось для цих двох типів утеплювача потрібні різні за структурою клея. Клей для вати має в складі волокна для якісного зчеплення з матеріалом, тому він трохи дорожче клею для полістиролу.

Що стосується вибору теплоізоляції, то застосовують три види матеріалів:

  1. пінополістирол (білий пінопласт);
  2. екструдований пінополістирол (буває рожевий, блакитний, помаранчевий і т.д.);
  3. мінеральна вата на основі базальту або скловолокна.

Їх основні відмінності полягають у наступному:

  • ціна;
  • тепловроводність;
  • горючість;
  • паропроникність;
  • жорсткість (здатність нести опір деформаціям);
  • міцність на розрив.

Найдешевший звичайний білий пінопласт. Це по суті легкий, теплий і простий в обробці матеріал. Серед його недоліків висока горючість, здатність вбирати вологу і низька паропроникність.

Екструдований пінополістирол відрізняється від пінопласту тільки методом виробництва. Він не має в структурі склеєних кульок. Це однорідна маса, отримана шляхом екструзії. Внаслідок чого виходить мілкоячеїста структура із закритими порами. Він абсолютно не вбирає вологу, а також повністю паронепроникний. Але при цьому він має підвищену жорсткість при тій же щільності (об'ємній вазі). Так як екструдований пінополістирол має велику стійкість до деформацій і абсолютно вологостійкий, його найчастіше застосовують для утеплення цокольної частини фасаду, де є підвищені вимоги як до зносостійкості так і до вологостійкості. В цілому, це матеріал з найнижчою теплопровідністю з усіх існуючих утеплювачів. Його значення доходить 0,029 Вт / (м × K). Якщо брати мінеральну вату високої щільності, то цей показник коливається в районі 0,038 — 0,042. Тому інколи екструдованим пінополістиролом утеплюють повністю весь фасад. З цим утеплювачем зовнішня поверхня стіни набуває підвищену жорсткість та зностостійкість. На ній складно залишити вм'ятину задопомогою удару або якогось іншого тиску на поверхню.

Завдяки закритоячеєстій структурі екструзії, в якості піноутворювача при виробництві плит може застосовувати спеціальний газ, який запобігає поширенню полум'я при горінні матеріалу. Це робить його слабогорючим самозатухаючим утеплювачем. Дані властивості є не у всіх марок цього матеріалу, тому, якщо у вас підвищені вимоги до пожежної безпеки, то зверніть увагу на параметр групи горючості в характеристиках теплоізоляції. Вона повинна мати значення Г-1. Звичайний же пінопласт і екструдований пінополістирол для внутрішніх робіт мають групу горючості Г-4 (сильногорючі), тому він може бути не допущений пожежною інстанцією для утеплення фасаду в будівлях громадського призначення (дитячі садки, школи, лікарні, адміністрації і т. д.).

Третій тип теплоізоляції це мінераловатні плити. В якості сировини для виробництва використовується або скло або базальтова порода. Технологія виробництва цих двох матеріалів схожа і нагадує створення «солодкої вати». Тверда порода розплавляється в печі і стікає цівкою на обертовий барабан. Завдяки відцентрової силі, розплавлена сировина розлітається в боки, подовжуючись в тонкі нитки. При охолодженні виходить ватоподібна маса, яка змішується з зв’язуючою речовиною і пресується до потрібної щільності виробничою лінією. Далі, спресована вата нарізається необхідними розмірами в плити і упаковується термоусадочної плівкою, яка дозволяє зберігати матеріал на відкритому повітрі, зберігаючи теплоізоляцію від води.

Мінеральний утеплювач має високу паропроникність, він не горить (група горючості - НГ) і абсолютно екологічний. Його застосування найкраще підійде для створення комфортного мікроклімату в будинку. З недоліків можна відзначити лише високу ціну такого утеплення. Подорожчання відбувається через декількох факторів:

  • вартість мінерального утеплювача вище, ніж полістиролу;
  • необхідно використовувати спеціальні суміші для приклеювання і армування;
  • товщина повинна бути трохи більше через більшу теплопровідності в порівнянні з альтернативними утеплювачами.

На наступному етапі роблять армування стіни склосіткою з осередком 5х5 мм. Вона необхідна для запобігання розтріскування фінішного покриття і створення додаткової жорсткості поверхні. Якщо пінопласт легко продавити пальцем, залишивши після цього глибокий слід, то на армованому пінопласті цього зробити вже не вийде. В якості армуючого клею, який буде тримати сітку, застосовують спеціальну суміш. Серед основних відмінностей в армуючих сумішах, як і у клеючих, буде тип теплоізоляції, на яку вони будуть наноситися. Для нанесення сітки спочатку наносять рівномірний шар клею товщиною 3-5 мм, після чого затиркою втирають сітку в товщу клею.

Після висихання армуючого шару наносять грунт. Він поліпшує зчеплення фінішного покриття з основою і обмежує його поглинаючі здатності для правильного протікання хімічної реакції при висиханні штукатурки.

Далі наноситься грунт, штукатурка і фарба на попередньо огрунтовану штукатурку. Якщо штукатурка кольорована, то фарбувати стіну вже не потрібно, фінішниім етапом буде нанесення самої штукатурки.

Фасадні матеріали

Опубликовано: КиевДах
КиевДах